Quick Links

Skip to main content Skip to navigation

Main Navigation

Top

Announcements

Home > breadcrumbs: North Central Career Center > breadcrumbs: Announcements >

Working...

Ajax Loading Image

 

2020 FBLA District Leadership Conference Results

February 07, 2020

 

2020 FBLA District Leadership Conference Results
Top 10
* State Qualifier

*1st Place – Anderson Rogers – Accounting II
*1st Place – Anderson Rogers – Agribusiness
*1st Place – Quinton Johnson – Health Care Administration
*1st Place – Brooklyn Ellis – Insurance and Risk Management
*1st Place – Milaynie May – Spreadsheet Applications
*2nd Place – Piper Myers – Accounting II
*2nd Place – Brendan Hemenway – Business Law
*2nd Place – Carter Williams – Insurance and Risk Management
*3rd Place – Brayden Vandivert – Agribusiness
*3rd Place – Brooklyn Ellis – Business Calculations
*3rd Place – Cale Weller – Insurance and Risk Management
*3rd Place – Keatyn Eller – Introduction to Business
*3rd Place – Kalyn Forck – Securities and Investments
3rd Place – Landen Crabtree – Website Design
*4th Place – Carter Williams – Computer Problem Solving
*4th Place – Braden Spurling – Insurance and Risk Management
4th Place – Brooke Moreland – Word Processing
4th Place – Kierra Shelby – Job Interview
*5th Place – Collin Haffey – Insurance & Risk Management
*5th Place – Samantha Patton – Introduction to Business Communication
*5th Place – Samantha Patton – Introduction to Information Technology
*5th Place – Lauren Kriewitz – Journalism
*5th Place – Spencer Peterson – Networking Concepts
*5th Place – Brianna Stewart – Personal Finance
*5th Place – Zaine Glenn – Securities & Investments
5th Place – Briana Coleman and Haylea Doolittle – Graphic Design
5th Place – Katelyn Rossell – Public Speaking
5th Place – Kooper Jennings – Spreadsheet Applications
5th Place – Lauren Kriewitz – Word Processing
6th Place – Carter Williams – Cyber Security
6th Place – Braxton Magee – Introduction to Business Procedures
6th Place –Katelyn Rossell – Organizational Leadership
6th Place – Brayden Vandivert – Personal Finance
7th Place – Piper Meyers – Business Communication
7th Place – Carci Coffey – Introduction to Business Procedures
7th Place – Beau Rainey – Introduction to FBLA
7th Place – Braxton Magee – Introduction to Financial Math
8th Place – Grant Williams – Introduction to FBLA
8th Place – Drew Slagle, Braden Spurling, Kasten VanMeter – Sports and Entertainment Management
9th Place – Brooke Moreland – Business Calculations
9th Place – Madison Nible – Health Care Administration
9th Place – Emily Miller – Introduction to Business Procedures
10th Place – Luke Karns – Business Law
10th Place – Samantha Patton – Cyber Security
10th Place – Cale Weller – Introduction to Business Procedures
10th Place – Keatyn Eller – Introduction to Financial Math

18 Students Qualified for State in 22 Events
46 Events in Top 10

 

Back To Top